Jaké příběhy vypráví náš ovulační cyklus?

22.04.2022

Jako se dříve věřilo, že planety obíhají i se sluncem okolo země. A teprve nový pohled a výpočty astronomů objevily trochu jiné souvislosti o tvarech drah i středu galaxie. Tak i ženský cyklus procházel obdobími, kdy si lidé mysleli z toho, co viděli zvenku, že nějak funguje.

 Zpětně jsme si tím vytvořili o ženském cyklu a plodnosti mýty a omyly. 

Tak jako má objevování vesmíru a pronikání člověka do jeho tajemství své objevy a uvědomění, i cykly žen vypráví své příběhy. V pojetí vesmíru do Koperníka byla naše planeta země středem. Střed všeho v otázkách plodnosti byla menstruace. Lidé si všímali postupně všeho, co se s námi ženami během cyklů děje. Postupně mapovali z toho, co mohli vidět z venku, co asi se děje uvnitř. Každý objev, nebo hypotéza pomohla odhalit další tajemství společné plodnosti muže a ženy. A podobně, jako při zkoumání Vesmíru pomohla nová možnost, možnost se podívat lépe. Přiblížit si skrze vynálezy Vesmír o chlup blíže k očím. To když se lidé začali dívat přes čočky určené původně ke zkoumání kvality vláken látek do Vesmíru. A postavili první dalekohledy.

 Podobně tak k odhalení zákonitostí plodnosti lidí napomohly ultrazvuky a další lékařská laboratorní vyšetření. V Německu proběhl v minulém století výzkum, jak to s tím ženským cyklem a plodností vůbec je. Dnes už to jsou desítky tisíc cyklů, které byly podrobeny společnému zkoumání lékařů a vědců. A výsledkem je Symptotermální metoda, Sensiplan. Způsob, jak zmapovat každý ovulační cyklus jako originální a jedinečný. A jak s vysokou spolehlivostí mít plodnost páru vědomě v rukou. 

A na co se tedy přišlo? 

Dr.Rotzer objevil algoritmus, jak ne vypočítat, ale přímo v tom konkrétním ovulačním cyklu, který právě prožíváte, stanovit ovulaci a plodné a neplodné dny. 

Každá z nás žen je jako planeta v naší galaxii originální a má svou podobu a délku cyklu. Každá máme svou vlastní elipsu a společně tvoříme galaxii, sesterství vzájemně se míjejících cyklů. Nejsme všechny na těch ideálních 28 dnech a ovulaci spočítané uprostřed. Ba ne, tak jednoduché to není. Jsme každá jedinečná. A každý náš ovulační cyklus je originální. 

Někdy se naše dny ovulace potkávájí jako u dvou planet blízko u sebe, jindy jsou tak odlišné, že u jedné z nás je ovulace třeba jen šestkrát v kalendářním roce, u druhé třináctkrát. A přesto jsme všechny v pořádku a všechny máme své místo v tomto cyklicky kolujícím vesmíru plodnosti. Není to nádherné? Jak se posvátná geometrie a harmonie a krása odráží i v cyklickém rytmu každé z nás, ženy? 

Jak poznám, že můj ovulační cyklus je zdravý? 

Všechny ženy, ať je náš cyklus dlouhý 25 nebo 35 dní máme, pokud je zdravý, velmi podobnou část cyklu od ovulace dál. Pokud si díky Sensiplanu zvědomíme ovulaci a od ovulace do menstruace jsou dva týdny, můžeme si být jisté, že náš cyklus je v naprostém pořádku. A je pak jedno, jak dlouhý čas je před ovulací. Uvedu-li příklad z praxe, tak Anička může mít po menstruaci hned plodné dny a ovulaci. Zato Slávka a Simča mohou mít po menstruace dlouhé období neplodných dnů a teprve pak se jejich tělo začne chystat k tomu jednomu dni, kdy je možné počít nový život. Ano, ženská pohlavní buňka je plodná pouhých 16 až 24h.

Pokud se chci metodu Sensiplan učit, pak hned, jak začnu měřit teplotu a sledovat projevy plodnosti díky děložnímu sekretu nebo také čípku děložního hrdla, mi okamžitě řekne, zda už proběhla ovulace a pokud ano, že až do konce cyklu jsem neplodná. Pokud Sensiplan už znám delší dobu, přichází na řadu postupně další tři pravidla, která ještě více přímo u mne, tedy autenticky, ne statisticky, upřesní neplodné dny na začátku cyklu.  

Podobně, jako si potřebujeme osvojit cizí jazyk, abychom porozuměli lidem z jiných zemí,  můžeme i skrze Sensiplan pochopit příznaky plodnosti. Když se naučíme, co co znamená, jak s námi naše plodnost mluví, s porozuměním a vědomě můžeme směrovat naši plodnost podle toho, co zrovna v našem životě potřebujeme. Zda miminko a tím dát nový život, nebo si tuto obrovskou tajemnou energii uchovat pro jiný druh tvoření.